Znakowanie

Znakujemy …z precyzją lasera!
Znakowanie laserowe to technika podobna do druku, jednak zdecydowanie trwalsza.

W przeciwieństwie do grawerowania, technika znakowania laserowego nie powoduje stopienia powierzchni materiału, a jedynie jego odbarwienie, przez co nanoszone elementy są płaskie i prawie niewyczuwalne przez dotyk.

Znakowanie laserowe jest stosowane do trwałego nanoszenia napisów i grafik na powierzchnię przedmiotów metalowych i z tworzyw sztucznych. Dzięki temu, że lasery do znakowania skupiają energię w mniejszym punkcie, możliwe jest znakowanie bardzo małych przedmiotów (np. śruby) – pole robocze może mieć minimalny wymiar 120 x 120 mm.

Znakowanie na metalu i tworzywach sztucznych

Technika znakowania laserowego skupia energię lasera w znacznie mniejszy punkt niż grawerowanie, co umożliwia znakowanie bardzo małych elementów. Jest to przydatne w oznaczaniu np. narzędzi, śrub, elementów mechanicznych, nanoszeniu numerów seryjnych itp. Znakowanie wykorzystuje się także do nanoszenia zabezpieczeń antykradzieżowych na sprzętach RTV i AGD, telefonach, laptopach i zegarkach. Znakować można też biżuterię. Efekt znakowania to napis lub grafika o idealnej ostrości i znacznym kontraście w stosunku do podłoża.

Sprawdź, do czego jeszcze wykorzystujemy technologię lasera!