Cięcie

Tniemy …z precyzją lasera!
Cięcie laserem polega na skupieniu wiązki światła w mały punkt przy maksymalnej mocy i przesuwaniu go wzdłuż linii cięcia.

Krawędzie cięte laserowo są idealnie gładkie i nie wymagają dalszej obróbki. Laser precyzyjnie wycina nawet bardzo skomplikowane kształty, a jego niewątpliwą zaletą jest powtarzalność, co ma znaczenie przy cięciu wielu jednakowych kształtów.


W Dotika Craft wycinamy różnego rodzaju kształty, w różnego rodzaju materiałach. Jedynym ograniczeniem jest rozmiar pola roboczego plotera laserowego, który wynosi 600 x 300 x 150 mm.

Cięcie z tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne (powstałe na bazie pleksi) to doskonały materiał do laserowego cięcia. Można ich użyć do produkcji reklam, szyldów, tablic informacyjnych, stojaków i różnych gadżetów reklamowych. Tworzywa sztuczne przy cięciu laserowym dają równe, czyste krawędzie. Są to materiały stosunkowo miękkie, przez co proces cięcia przebiega szybko i jest stosunkowo tani.

Cięcie z materiałów naturalnych

 Idealne do laserowego cięcia są materiały naturalne takie, jak: drewno (w tym jego pochodne, jak sklejki, korki, płyty MDF i HDF), papier (praktycznie wszystkie gatunki), skóra i tkaniny. Dzięki technologii cięcia laserem, krawędzie materiału są gładkie i nie wymagają dodatkowej obróbki. W materiałach naturalnych można wycinać nawet bardzo skomplikowane kształty, tworząc niezwykle efektowne przedmioty: ramki, podkładki, obudowy, pudełka, zabawki, kartki, obrazki.

Cięcie z gumy (pieczątki i stemple)

Laserowe cięcie gumy to metoda wykorzystywana przy tworzeniu stopek pieczątek i stempli. Technologia laserowego umożliwia precyzyjne wycięcie nawet bardzo małych elementów, dzięki czemu druk na pieczątce czy stemplu jest naprawdę wyraźny!