grawer na szkle

Jak dbać o grawer na szkle?

Grawerowanie laserowe to trwała metoda znakowania i dekorowania różnych powierzchni. Grawer może powstać na drewnie, metalu, tworzywach sztucznych oraz na szkle. W czasie grawerowania laser zdziera fragment materiału i w efekcie powstaje zagłębienie o różnych strukturach i kolorach, zależnych od rodzaju obrabianych powierzchni. Grawer to wgłębienie na powierzchni materiału, a więc jest bardzo odporny na zużycie i uszkodzenia, a także oddziaływanie różnych czynników zewnętrznych. W praktyce oznacza to, że o grawer na szkle nie trzeba specjalnie dbać – grawerowane szklanki, kieliszki lub kielichy można używać tak jak każde inne i nawet myć w zmywarce bez obaw o trwałość i jakość napisu.

Zalety grawerowania laserowego

Grawerowanie laserowe jest trwałe i precyzyjne – dzięki skupionej wiązce lasera powstają skomplikowane wzory na różnych powierzchniach. Poza tym grawerowanie jest niezwykle wydajne i szybkie, a wykonany wzór elegancki i estetyczny. Grawerowanie na szkle to sposób na dekorowanie i personalizowanie różnych przedmiotów ze szkła oraz technika często wykorzystywana w branży prezentowej i reklamowej. Co więcej, przy znakowaniu kilku szklanek lub butelek gwarantowana jest powtarzalność wzoru. Możliwe jest znakowanie na przedmiotach o różnych kształtach i wielkościach.

Dlaczego szkło grawerowane jest idealne na prezent?

Najlepszy prezent to taki, z którego osoba obdarowana będzie korzystać. Grawerowane szklanki, kufle, kieliszki i kielichy na wino to idealny upominek na wiele różnych okazji – tych oficjalnych i tych niezobowiązujących. Grawerowane szkło to najbardziej uniwersalny i praktyczny upominek, jaki można sobie wyobrazić – jeśli nieuchronnie zbliżają się urodziny, rocznica lub inna ważna data a ty nie wiesz, co kupić, to zamów grawerowanie na szkle i zaskocz swoich bliskich!

Pozostałe wpisy