Na jakim tworzywie można wykonać nadruki?

Personalizowane prezenty pozwalają na obdarowanie bliskiej osoby czymś wyjątkowym. Niezwykle popularne są upominki, na których wygrawerowane są napisy lub grafiki nawiązujące do konkretnej okazji. Mowa tutaj nie tylko o biżuterii, ale również o szkle, laminatach czy o metalu. Ciekawym pomysłem na prezent są również ubrania, na których wykonany został dobrej jakości nadruk. Mogą to być na przykład koszulki, na których drukowane są grafiki lub napisy metodą sublimacji. Na jakim tworzywie można wykonywać takie nadruki?

Nadruki wykonywane na tekstyliach 

Osobom, które decydują się na zakup koszulki z nadrukiem, zależy na tym, by był on trwały. Z uwagi na to, że nadruk metodą sublimacji klasyfikowany jest do technologii termotransferowych, wykonywany jest przy zastosowaniu wysokich temperatur, niezbędne jest użycie odpowiednich materiałów, dzięki którym nadruk będzie estetyczny i trwały. Do stworzenia nadruków niezbędne jest wykorzystanie tekstyliów poliestrowych lub takich, w których składzie występuje jego wysoki udział. Mogą to być również tekstylia, które wyposażone zostały w specjalną warstwę syntetyczną, która pozwoli na skuteczne nadrukowanie tekstu lub grafiki.

Czy warto wykonywać nadruki na tekstyliach? 

Naszym Klientom, którzy decydują się na zakup prezentu z grawerowanym napisem czy koszulek z nadrukiem zależy przede wszystkim na tym, by wybrana przez nich grafika czy data utrzymała się na upominku jak najdłużej. Nadruki wykonane na tekstyliach poliestrowych metodą sublimacji nie odpadają. Dzięki temu, że są trwałe, można bez obaw prać je w pralce oraz składać w kostkę, ponieważ nie będą one również pękać.

Co ważne, w koszulkach, na których wykonany został na druk, można również wychodzić na zewnątrz, ponieważ są one odporne na warunki atmosferyczne takie jak wysokie temperatury czy śnieg i deszcz. Koszulki z nadrukiem są świetnym pomysłem na prezent, który oprócz niebanalnej grafiki czy napisu, wyróżniał się będzie również wysoką jakością. Nadruki wykonane metodą sublimacji są trwałe i realistyczne, a materiał, na który są nanoszone, nie ulega deformacji czy przypaleniu.

Pozostałe wpisy