Ze szkłem można robić dużo różnych rzeczy. Najczęściej wstawia się je w jakieś ramy albo kształtuje się z niego naczynia. Można je jednak wykorzystywać także do tego, aby wykonywać na nich różnego rodzaju nadruki. Takie działanie ma przede wszystkim charakter dekoracyjny. Dzięki niemu możliwe jest spersonalizowanie szklanych produktów i nadanie im niepowtarzalnego charakteru.

Żeby jednak było możliwe wykonanie drukowania na szkle, trzeba zastosować specjalną technologię. Chodzi tu mianowicie o drukarki UV LED – sprzęt najnowszej generacji, który wykazuje się daleko posuniętą precyzją. Jest on odpowiedzialny nie tylko za to, żeby wykonać drukowanie, lecz także za to, aby odpowiednio przygotować powierzchnię do właściwego działania. Dzięki temu zostaje zagwarantowane pełne spektrum odpowiednich aktywności

Charakterystyka procesu nadrukowywania

W celu wykonania nadruku na szkle najpierw pokrywa się je specjalnym termoutwardzalnym tuszem. Stanowi on zabezpieczenie przed uszkodzeniem szklanego elementu. Dopiero wtedy możliwe jest wprawienie w ruch specjalnego plotera. Jego działanie charakteryzuje się precyzyjnością i trwałością. Urządzenie to jest przydatne do wykonywania nadruków właściwie o dowolnym rozmiarze. Nada się zarówno w kontekście dużych obiektów, jak i w kontekście mniejszych elementów.

Żeby nadruk wykonany na szkle był zarówno trwały, jak i estetyczny, trzeba go wykonać przy pomocy odpowiedniego tuszu. Do tego celu najlepiej nadają się różnego rodzaju tusze polimerowe. Mają one do siebie to, że po naniesieniu formują się w powłokę o jednolitym charakterze. Taki efekt umożliwia zastosowanie promieniowania UV.

Dzięki zastosowaniu profesjonalnej drukarki UV LED da się bez większych, a nawet bez mniejszych problemów przenieść na szklany element dokładnie tą grafikę, którą potrzebuje się tam umieścić. W ten sposób możliwe jest uzyskanie upragnionego rezultatu. I to w stosunkowo krótkim czasie, co jest zdecydowanie korzystne.

Pozostałe wpisy