Która metoda nadruku na odzieży będzie najtrwalsza?

Druk na różnego rodzaju odzieży pozwala nadać jej nie tylko wyjątkowy wygląd, ale także doskonale sprawdza się jako skuteczna reklama. W celu jego wykonania stosowane są różne techniki drukarskie. Jedną z nich jest druk sublimacyjny, który znajduje się na czele najtrwalszych sposobów znakowania odzieży. Wyjaśniamy, czym jest druk sublimacyjny oraz jakie są jego najważniejsze zalety.

Trwały druk na odzieży, czyli jaki?

Szukając najlepszej metody druku na odzieży, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów. Jednym z nich jest trwałość wykonanego nadruku, bo powinien on jak najdłużej zachować estetyczny wygląd. Co więcej, musi być odporny na działanie różnych czynników zewnętrznych i umożliwiać bezproblemowe utrzymanie ubrań w idealnej czystości. Do najtrwalszych sposobów znakowania odzieży zaliczamy druk sublimacyjny. Cieszy się on rosnącą popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Ta technologia druku umożliwia wykonywanie jedno i wielokolorowych nadruków na jasnych oraz ciemnych tkaninach, gwarantując doskonałe odwzorowanie grafiki, a także jej wysoką odporność na działanie różnych czynników zewnętrznych.

Druk sublimacyjny od podstaw… 

Druk sublimacyjny wykonywany jest w technologii termotransferowej. Co to oznacza? Dzięki zastosowaniu odpowiedniego rodzaju papieru transferowego i specjalnego rodzaju atramentów wykonany projekt nanoszony jest na tkaninę. W celu wykonania druku sublimacyjnego niezbędna jest wysoka temperatura. To ona pozwala na transfer nadruku z papieru sublimacyjnego na materiał za pomocą odpowiedniej prasy. W ten sposób otrzymujemy wyjątkowo trwały i estetyczny nadruk w postaci zaprojektowanej grafiki lub napisu.

Dlaczego druk sublimacyjny jest bardzo trwały?

Druk sublimacyjny gwarantuje wysoką trwałość nadruków dzięki zastosowaniu specjalnych atramentów. Są one odporne na działanie niskiej i wysokiej temperatury, promieniowania UV, a także innych czynników, które sprawiają, że nadruki wykonane w innych technologiach blakną oraz zaczynają się kruszyć. Druk sublimacyjny pozwala także na częste pranie odzieży, co sprawia, że bardzo dobrze sprawdza się m.in. w przypadku znakowania odzieży codziennego użytku oraz odzieży sportowej. Co więcej, ta technologia druku umożliwia składanie odzieży w kostkę, a także suszenie jej na słońcu, gwarantując, że nadruk nie zacznie pękać. W związku z powyższymi zaletami, nadruki termotransferowe, które wykonywane są metodą sublimacji, są doskonałym wyborem w przypadku wykonywania nadruków na tekstyliach.

Pozostałe wpisy